Večer jsme přijeli domů, maminku jsme poslali třeba do biografu, v kuchyni jsme zatemnili a začali vyvolávat. Tak vzpomínal Vilém Heckel (1918–1970) na to, jak ho jeho otec zasvětil do magie fotografie.

V první polovině dvacátého století však vyvolávání vlastních fotografií ještě nebylo v československých domácnostech běžnou záležitostí, ale vzácným obřadem, který byl výsadou jen pro hrstku nadšenců.

Když se později Heckel rozhodl začít fotografovat hory, jeho soubory se okamžitě staly dobovou raritou. Horolezci se zpočátku zdráhali brát s sebou troufalého reportéra na výpravy. Když jim ale poprvé ukázal své snímky, uvědomili si, že nikdy předtím nic takového neviděli. Heckelovy fotografie mohou do 8. září vidět návštěvníci Galerie Fotografic.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.