Tichá a nesmlouvavá poušť, řeka deroucí se vymletým kaňonem, tučňáci vrhající se do moře či tisícihlavé stádo buvolů patří k motivům, které se objevují na snímcích světoznámého brazilského fotografa Sebastiãa Salgada. Ty jsou až do 15. září k vidění v římském Museo dell'Ara Pacis.

Proti globálnímu oteplování by Salgado mohl bojovat předpovídatelnější cestou a pořizovat snímky těch částí světa, které člověk svou činností nejvíce zdevastoval. Místo toho se však fotograf rozjel do nejodlehlejších krajin planety, aby zde hledal poslední kousky země nedotčené lidskou rukou.

Výsledkem tohoto osmiletého putování je nedávno dokončená série fotografií nazvaná Genesis, již německé nakladatelství Taschen přetavilo v působivou publikaci a která také posloužila ke vzniku neméně zajímavé současné výstavy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.