Ta zhruba dvacítka soch Michala Gabriela jako kdyby dezertovala ze starověké Terakotové armády čínského císaře Čchina.

Kurátor nynější Gabrielovy výstavy v bechyňské síni Alšovy jihočeské galerie Martin Dostál se při instalaci soch právě osmitisícovou hliněnou armádou střežící císařův hrob nechal inspirovat. I tato skutečnost dodává Gabrielově prezentaci v nevelké místnosti až monumentální rozměr.

Gabriel tu vystavuje především sochy Hráčů a Smečky (Zvířat) v životní velikosti vytvářené postupně od počátku třetího tisíciletí. A k tomu jako retrospektivní doplněk tři tematicky podobné, ale zpracováním a materiály odlišné sochy z osmdesátých let, kdy tento pozdější laureát Chalupeckého ceny patřil k zakladatelům umělecké skupiny Tvrdohlaví.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.