Et Cetera znamená latinsky „a tak dále“, ale také jméno výstavy dvanácti českých umělců. Ti byli vyzváni, aby světu doložili, kam se v Česku posunula výtvarná scéna za téměř pětadvacet let od sametové revoluce a co pro ně znamená svoboda projevu.

Podmínky italské nadace Eleutheria, která za expozicí v Italském kulturním institutu stojí a jež začala sledovat české umění přes bývalý socialistický realismus v Československu, byly poměrně přísné: věk do čtyřicet let, české občanství a posledních deset let aktivně strávených v Česku. Ať ten obraz není zavádějící.

Nadaci se po zveřejnění výzvy ozvalo téměř sedm set lidí, z nichž vzešla dvanáctka vystavujících. Je mezi nimi například finalista ceny Jindřicha Chalupeckého a laureát Ceny 333 pro umělce do 33 let Jakub Matuška alias Masker, výherce ceny Art Prague Young Award 2010 Jan Kaláb nebo David Hons známý jako Roman Týc ze skupiny Ztohoven.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.