Sudkův ateliér znovu vstal z popela. Poprvé před třinácti lety, když byla na pražském Újezdě postavena replika shořelé dílny a příbytku proslulého fotografa, a znovu letos při vernisáži výstavy Adély Leinweberové. Důvtipná díla čerstvé absolventky Fotografie na pražské FAMU s prostorem srostla a využila potenciál, který dosavadní přehlídky nechávaly ladem.

Leiweberová převrátila Ateliér Josefa Sudka naruby. Stěna, na které jsou návštěvníci zvyklí nacházet takřka všechna vystavovaná díla, je tentokrát skoro prázdná. Oproti tomu expozice přesahuje do zahrady, protože tři projekce jsou instalovány přímo do oken prosklené zdi ateliéru. Promítané obrazy tak lze sledovat zevnitř i zvenku.

Efekt propojení bujné zeleně s půvabným pavilonem použily už instalace nedávných výstav Michala Šeby či Terezy Příhodové, jenže oba se spokojili s pouhým florálním námětem svých fotografií. Expozice Leinweberové nenakládá s prostorem tak ploše a reflektuje i vytracenou intimitu a osamocenost Sudkova ateliéru.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu svým přátelům
  • Přístup do on-line archivu od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek?
Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.