Být člověkem, dostane Designblok občanský průkaz. Patnáctý ročník nejrozsáhlejšího festivalu designu v České republice začíná v pondělí, tři studia poskytnou na celý týden střechu nad hlavou stovkám designérů a světových značek.

V souvislosti s jubileem připravili organizátoři výstavu, která se vztahuje k letošnímu tématu – Ikony. Slovo ikona představuje zlom v tvorbě, je to milník ve vnímání materiálu, konvencí a názorů.

Tatra 97 designéra Hanse Ledwinky je často prezentovanou ikonou díky své aerodynamické karoserii. Když Ray a Charles Eamesovi představovali v roce 1956 svou Lounge Chair na stanici NBC v pořadu Domov, jako by představovali legendu. Moderní a technicky promyšlené pojetí klubového křesla se zapsalo do dějin designu. A ikonou čistého krásna je třeba odšťavňovač Juicy Salif od Philippa Starcka.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.