Návštěvníka, který projde dvorem smíchovského domu a vkročí do výstavních prostor Polansky Gallery, uhodí do očí rozměrná fotografie ženského aktu. Dominanta současné výstavy Adama Holého má tak velký formát, že sahá od podlahy přes celou výšku stěny a ohýbá se ještě na část stropu.

Další akty, které Holý vystavuje v Polansky Gallery, jsou už v menších formátech, stejně jako řada fotografií krajin. Krajiny a ženy jsou dvě navzájem se doplňující polohy Holého výstavy nazvané Vnější jádro. Jeho krajiny evokují pocit pustoty, osamění. A žena a erotika jako by přinášely východisko i záchranu tomu, kdo se v krajině ztrácí.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.