Fiktivní dědeček kope jámu do Afriky a zmizí v ní. Podivuhodný námět filmového klipu obklopeného intimní instalací vysloužil Laure Prouvostové prestižní Turnerovu cenu.

Umělkyně francouzského původu žije a pracuje v Londýně, cenu si ale převzala v severoirském Londonderry. Poprvé v historii renomovaného ocenění slavnostní ceremoniál proběhl mimo Anglii.

Londonderry je britským městem kultury roku 2013 a je tu umístěna také výstava finalistů, kterou denně zhlédne asi tisícovka návštěvníků. Expozici hostí nová galerie v bývalých kasárnách.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Prestižní Turnerovu cenu převzala na pondělním galavečeru v severoirském Londonderry umělkyně francouzského původu Laure Prouvostová. Ocenění za přínos současnému umění bylo poprvé uděleno mimo Anglii. Letošní laureátka spojila krátký surreálný film s intimní instalací.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.