Manhattan se stal motivem pro bezpočet umělců, expresivní litografie Oskara Kokoschky se ale od obvyklých obrazů newyorské metropole liší. Autor ji vytvořil v šedesátých letech, její předloha vznikla však mnohem dříve. Rakouský umělec se vracel ke svým skicám z cest a graficky je přepracovával na větší formát.

Neustálé hledání domova po všech koutech světa se stalo součástí jeho života, když v roce 1934 emigroval do Československa. Po mnichovské dohodě odjel do Anglie a odtud po pěti letech do Švýcarska, kde se usadil natrvalo.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.