Zasněná dívka na výrazně barevném snímku Williama Egglestona leží na trávě uprostřed parku zalitá ostrým sluncem a v ruce svírá fotoaparát značky Brownie Hawkeye. Ačkoliv tento primitivní přístroj bývá většinou zanedbatelným detailem, na výstavě Only The Good Ones v pražské Galerii Rudolfinum má zvláštní význam.

Jde o jeden z malých a levných modelů, které z fotografování udělaly finančně dostupnou a populární zábavu. Právě Brownie, jehož první verze za dolar byla uvedena na trh firmou Kodak v roce 1900, je symbolem snapshotové estetiky, kterou se snaží rozsáhlá přehlídka co nejpodrobněji představit.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.