Český malíř, grafik a psycholog Zdeněk Hajný zemřel v sobotu ve věku 72 let. Výtvarník, který se odpoutal od "zachycování reality", stavěl své práce na vnitřních pocitech, esoterice a mystice. O jeho smrti informovala Ema Krulíková-Hajná, ředitelka galerie Cesty ke světlu, kterou výtvarník založil v roce 1994 a svá díla v ní vystavoval.

Na svých výstavách velmi často propojoval světlo, meditativní hudbu a v mnoha případech i léčivé či energetické artefakty - kameny.

Hajný se narodil v učitelské rodině ve Vsetíně na Moravě a jeho život poznamenaly dvě události: ve třech letech utrpěl úraz spojený s poruchou sluchu, o pět let později jeho otec emigroval do Kanady. Původně se chtěl stát lékařem, kvůli špatnému "kádrovému profilu" byl však přijat pouze na Ekonomickou fakultu Vysoké školy zemědělské v Brně.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.