Na začátku byl obraz. Pozoruhodný rozměrný olej z roku 1967 nazvaný Země světlo, který malíř Josef Šíma namaloval ve Francii čtyři roky před svou smrtí.

Galerista Milan Mikuš plátno zakoupil v prosinci na pařížské dražbě aukční síně Ader za 220 tisíc eur (více než 6 milionů korun) a spustil tak přípravy průřezové výstavy dílem českého surrealisty, která se v pátek otevřela veřejnosti v pražském Museu Kampa.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Galerista Milan Mikuš a kunsthistorik Karel Srp připravili pro Museum Kampa výstavu surrealisty Josefa Šímy. Expozice je složená výhradně z děl ze soukromých sbírek a dříve neprezentovaných obrazů. Meda Mládková ve čtvrtek zahájila také přehlídku sbírky Běly a Jiřího Kolářových.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.