Je to teprve pár měsíců, co Moravská galerie v Brně zrušila vstupné. Přesto musel návštěvník zdejší akce umělkyně Kateřiny Šedé tentokrát počítat s tím, že dovnitř se zadarmo nedostane.

Kdo minulý čtvrtek vešel do Kulturního domu, který výtvarnice do Brna přenesla z vesnice Bedřichovice, měl přinést malý dárek a předat jej oslavenkyním. Kateřina Šedá totiž v MG pořádala oslavu narozenin dvou nejstarších občanek Bedřichovic. Akce se uskutečnila v rámci jednoročního projektu v Moravské galerii nazvaného Bedřichovice nad Temží. Tato malá ves kousek za Brnem získala svůj přívlastek před třemi lety, kdy ji brněnská výtvarnice Šedá přenesla do Londýna. Před tamní galerií Tate Modern pak venkované předváděli, co dělají doma na svých zahrádkách a dvorech. A vznikl vlastně nový svátek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.