V Metropolitním muzeu v New Yorku tento týden začalo první setkání šéfů nejvýznamnějších světových muzeí. Akci nazvanou Global Museum Leaders Colloquium zahájil šéf Metropolitního muzea Thomas P. Campbell, trvat bude až do 18. dubna.

“Metropolitní muzeum si od svého založení udržuje mezinárodní styky a vždy jsme se našim návštěvníkům snažili rozšiřovat obzory do světa,” řekl Campbell. Ten na setkání pozval šéfy z celkem čtrnácti světových muzeí.

Česká republika na seznamu pozvaných chybí, do New Yorku ale přijela například  Agnieszka Morawińska, ředitelka polského Národního muzea ve Varšavě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.