Tam, kde se dřív v chlorované vodě míjeli plavci nebo si na břehu bazénu sušili vlasy, leží dnes obří skleněná deska tvořící minimalisticky elegantní podlahu nové liberecké galerie.

Ta vznikla v novorenesančních Městských lázních, které od devadesátých let měnily majitele, jako zástava přecházely od jedné krachující banky ke druhé, aby nakonec skončily coby útočiště dvou pivnic.

Nyní se sem přestěhovala Oblastní galerie v Liberci, která disponuje pátou největší sbírkou umění v Česku. A happy end je to na druhou, protože za rekonstrukcí stojí architektonické studio Sial známé návrhem nedalekého vysílače na Ještědu.

Podobně se navíc začínají lámat ledy i v Hradci Králové.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.