Jméno Vojty Dukáta dobře znají v Nizozemsku, kde brněnský rodák, nevšední postava humanistické fotografie, žije už pětačtyřicet let. V přestávkách se toulá světem. Fotil v Peru, v Polsku zachytil fronty před zpovědnicí, v Západní Samoi ho upoutala pranice nahých klučinů pod banánovníkem.

A Portugalsko, kam ho poslala agentura Magnum, aby fotografoval první volby po pádu diktatury, ho vzalo za srdce. Tam fotil hodně, od triumfu pouličního vzpěrače až po ozbrojence s dramatickou kopií vlastních stínů na bílé zdi.

Dukát žije v Haagu. Nizozemci mu dali nejprestižnější cenu za umělecký přínos ve fotografii a videu, Capi-Lux Ablas Prijs. Ve Stedelijk Museu v Amsterodamu mu tenkrát uspořádali retrospektivu. A další hodně významnou cenu, Pieter Ouborg Prijs, mu udělilo město Haag.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.