Před rokem zabydlel se svou observatoří střechu bývalých Elektrických podniků v Praze, v úterý naopak oživí vlastním pojetím vesmírných jevů pražské planetárium.

Řeč je o finalistovi Ceny Jindřicha Chalupeckého Richardu Loskotovi, jehož instalací Působení neviditelného startuje doprovodný program cen s názvem 555. Pět finalistů během pěti měsíců navštíví pět měst.

Působení neviditelného tvoří světelná projekce doplněná ruchy a zvuky, která bude promítnuta v kopuli hvězdárny ve Stromovce. Richard Loskot v ní odkryje deník člověka, který se rád pohybuje na pomezí umění a astrofyziky.

Čtyři dny a čtyři noci zaznamenával svět kolem sebe, východy a západy slunce stejně jako pohyb hvězd po noční obloze, aby je pak zhustil do 20 minut intenzivní podívané nad hlavami diváků. Všechno potom zvukovou stopou doplní herečka a zpěvačka kapely Kazety Johana Švarcová.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.