Na výtvarné styly, směry ani časové periody nehledí nová podoba stálé expozice kutnohorské galerie GASK, která byla v sobotu otevřena v tamní barokní Jezuitské koleji.

Po pražském Veletržním paláci největší galerie moderního umění v Česku tentokrát pracuje spíš s kontrapunkty a emocemi, jaké výtvarná díla vyvolávají. A také s literárními odkazy, v nichž se občas projeví smysl pro jemný anglický humor autora výstavy.

Kurátorem nové expozice obsahující na dvě stovky děl a nazvané Stavy mysli – za obrazem, která nahradila svůj tři a půl roku trvající předobraz, Sbírku 123, je umělecký šéf GASK Richard Drury.

Pro rodilého Brita, od devadesátých let žijícího v Praze, představuje sestavení expozice návrat "na místo činu".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.