Přestože oslavy pětadvacátého výročí sametové revoluce v Česku ve velkém propuknou až na podzim, již na 4. června připadá výročí prvních polosvobodných voleb v Polsku. V nich vítězství Solidarity de facto odstartovalo konec komunistického režimu.

Pražské centrum současného umění Meetfactory proto na letošního 4. června chystá komponovaný večer, při němž společně vystoupí česká kapela Buty a polští SBB.

Těsně předtím se návštěvníci budou moci zúčastnit výtvarného happeningu umělce Davida Černého a vyjádřit, co pro ně dnes znamená svoboda.

“Detaily ještě musím vymyslet, ale každopádně to vnímám jako protikomunistickou akci,” řekl HN Černý.

“Vše prokomunistického, co se dnes děje, beru jako přitakání nynější ruské politice. Proto je pro mě zdravé udělat všechno, co je proti,” dodal umělec. Ten dá návštěvníkům Meetfactory možnost vyjádřit se k tématu svobody obrazy či slovy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Výstavu plakátů, společný koncert polské a české kapely i výtvarný happening chystá na 4. června pražská Meetfactory. Chce tak oslavit pětadvacáté výročí od prvních polosvobodných voleb v Polsku. Akce předznamenává sérii výročních a vzpomínkových událostí, které se v Česku odehrají letos na podzim.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.