Ke druhému ročníku festivalu Dny Jeruzaléma v Praze, který v metropoli začne ve středu a potrvá do soboty, se sbíhá několik nitek. Je tu neúnavná činnost dramaturgyně festivalu Mariny Šternové, která českou kulturu vozila do Izraele už jako kulturní atašé na tamní ambasádě. Důležitá je záštita pražské i jeruzalémské radnice, jež byly s předloňským a loňským ročníkem natolik spokojené, až jednorázově a recipročně zamýšlený festival prodloužily. A v neposlední řadě jde i o podporu ze strany izraelské ambasády, pro kterou Dny Jeruzaléma patří významově i rozpočtově k celoročním prioritám.

"Když jsme před třemi lety zorganizovali akci Dny Prahy v Jeruzalémě, stala se z ní největší přehlídka české kultury v Izraeli," vysvětlila HN Šternová, která jako kulturní atašé v Izraeli působila za velvyslance Tomáše Pojara. Tehdy se jim podařilo navázat mezi hosty vztahy, jež festival přežily: například izraelská kapela Los Caparos dodnes spolupracuje s českým Fast Food Orchestra.

"Důležité bylo, že skoro půlku rozpočtu jsme sehnali fundraisingem od soukromých firem," dodává Šternová. Možná díky tomu ji vloni oslovila jeruzalémská radnice, aby jim Šternová pomohla i s organizací Dnů Jeruzaléma v Praze.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.