Příznačné? The Last Sitting z roku 1962 od Berta SternaPodle aukční síně Christie's, která 36 snímků zhotovených v roce 1962 fotografem Bertem Sternem nabízela, jde o poslední profesionální fotografie Monroe před její smrtí na předávkování léky. Kupec, který snímky získal za 146 500 dolarů, zůstává v anonymitě.

V dražbě Christie's je více než stovka snímků filmové legendy, ale třeba i grafika Andyho Warhola; aukce o třech kolech pokračuje dnes. Fotografie pocházejí ze sbírky manželů Constantinerových a patří do nejrozsáhlejší kolekce snímků Monroe, která kdy byla prodávána. Celková částka za všechny fotografie je odhadována na 811 000 až 1,1 millionu dolarů.

Sbírka sleduje životní dráhu Marilyn Monroe "od nezkušené ambiciózní mladé dívky, která to chtěla dotáhnout až do Hollywoodu, po vyzrálejší, ustaranou a zmatenou ženu, jež se snažila oddělit svou vlastní identitu od té, kterou jí připisovalo její publikum," řekl před dražbou Philippe Garner z Christie's agentuře Reuters.

Sama kolekce Icons of Glamour & Style ale obsahuje stovky dalších fotografií uznávaných mistrů ženské krásy v čele s bohužel již zesnulým Helmutem Newtonem. Stránky ZDE.