Karel Teige dokázal, že i dětská knížka může mít funkcionalistickou grafiku - jeho úprava Čapkovy Dášeňky se dočkala patnácti vydání.

Nejslavnější z českých avantgardistů, teoretik umění, malíř a také typograf se stal inspirací k velké výstavě knižní grafiky. Výstavu nazvanou Karel Teige/Zbyněk Baladrán: Asymetrická harmonie přichystala Galerie hlavního města Prahy v domě u Zlatého prstenu. Přehlídka, kterou doprovází rozsáhlá publikace z nakladatelství Arbor Vitae Societas a Akropolis, potrvá do 1. listopadu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.