Každá nově otevřená stálá výstava je pro muzeum umění kompromisem - chce ukázat co nejvíc ze své sbírky, ale zároveň v co největší celistvosti představit určité téma, což se neobejde bez mnoha zápůjček i jisté kurátorské stylizace.

Nová expozice Galerie Hlavního města Prahy nazvaná Po sametu, která vystavuje díla 65 českých umělců, výrazně upřednostňuje vizi kurátorů, Sandry Baborovské a Karla Srpa. Je nejodvážnější prezentací současného českého umění od "Sametu", tedy za posledních dvacet let svobodné výstavní praxe.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.