Herbert Tobias (1924 - 1982) je další jméno ze slovníku významných evropských umělců, které pro české publikum oprašuje Galerie Rudolfinum. Retrospektiva německého fotografa, jehož dramatický život plný kontrastů se promítá i do černobílých snímků, potrvá v pražské výstavní síni do 28. března.

Největší slávu sklízel v padesátých a šedesátých letech, kdy plnil zakázky nejdůležitějších módních časopisů a soukromě fotil velmi odvážné, vyzývavé portréty nahých mužů. I nejprovokativnější, ve své době šokující akty dovedl naplnit melancholií, nikde nekončícím smutkem. Jen to je posouvá od pornografie k umění.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.