Hlavní město dá formou partnerství na kulturní akce dalších 50,3 milionu korun. Rozhodla o tom dnes rada hlavního města, novinářům to řekl radní Ondřej Pecha (ODS).

Peníze si rozdělí 114 projektů, mezi kterými jsou například Letní shakespearovské slavnosti, koncert zpěváka Bobbyho McFerrina a festival Letní Letná. Vedení města na partnerství v kultuře už letos rozdělilo 20,8 milionu korun.

Jednotlivé dotace nepřesahují částku dva miliony korun. "Mezi schválené projekty se řadí například Světový romský festival Khamoro, druhý ročník Oslav Prahy, výstava fotografií Czech Press Photo nebo každoročně navštěvovanější pražská Muzejní noc," uvedl Pecha.

Na peníze se mohou těšit také organizátoři výstavy Jiřího George Dokoupila v Jízdárně Pražského hradu, pořadatelé festivalu United Islands of Prague a přehlídky rozhlasových orchestrů

Rozhlasový podzim. Svaz spisovatelů dostane dotaci na akce související s letošním 200. výročím narození Karla Hynka Máchy, režisér David Ondříček zase na svůj nový film Ve stínu koně. Město podpoří také Divadlo Radka Brzobohatého nebo Divadlo Bez zábradlí.

Praha má letos v rozpočtu na partnerství kulturních akcí zhruba 25 milionů korun. Každoročně ale rozděluje více, další desítky milionů korun vezme většinou z rezervy.

Výběr podpořených akcí:

Akce

Částka
v milionech Kč

Festival Khamoro 2
Oslavy Prahy 2
Letní Letná 2
David Ondříček - film Ve stínu koně 1,9
Koncert Bobbyho McFerrina 1,9
Letní shakespearovské slavnosti 1,65
United Islands of Prague 1,4
Výstava Jiřího George Dokoupila 0,5

Zdroj: Magistrát hlavního města Prahy

Související