Pražský arcibiskup Dominik Duka a Václav Klaus dnes obdrželi na tiskové konferenci drahý dárek. Jedná se o překlad Jeruzalémské bible v unikátním, ručně vyrobeném vydání, jehož cena je 57 900 korun.

Společnost Euromedia Group tuto publikaci pod názvem Zlatá bible vydala v limitovaném nákladu šesti set kusů. Zlatou bibli si lze objednat na adrese www.zlatabible.cz, devadesát kusů již bylo zájemci zarezervováno.

Dominik Duka při slavnostním převzetí jednoho ze svazků Zlaté bible v sídle arcibiskupství připomněl, že Bible je základem veškeré moderní kultury - nejen literatury, ale i divadla, filmu a výtvarného umění.

Výtisk Zlaté bible poté na Pražském hradě přijal z rukou generálního ředitele Euromedia Group Andrease Kaulfusse také prezident Václav Klaus.

Vydání Zlaté bible označil za historický i kulturní počin. Nicméně jako ekonom se také neopomněl optat, zda nebude později připravena také její levnější edice. Hodnota Zlaté bible ale podle ředitele Euromedia Group spočívá mimo jiné také v tom, že počet výtisků je omezený.


Exkluzivní vydání přináší na více než tisíci stranách překlad Jeruzalémské bible z pera Františka X. a Dagmar Halasových, který byl publikován poprvé v loňském roce. Současné vydání Zlaté bible ve formátu 24,5 krát 34,5 centimentrů ale nabízí na kvalitním papíře také 259 reprodukcí děl od středověkých mistrů z archivu Rakouské národní knihovny.

Každý výtisk je přitom originálem – je ručně šitý, má zlacenou ořízku a koženou vazbu.

Související