V Paříži zemřel ve středu jeden z posledních proslulých surrealistických malířů Jorge Camacho ( 1937-2011). Ačkoli byl původem Kubánec, od roku 1959 žil ve Francii.

Pro jeho život i tvorbu bylo rozhodující setkání s André Bretonem, kterého záhy okouzlila nevšední malířova imaginace a v roce 1965 věnoval  Camachově  dílu zásadní text ve své knize Surrealismus a malířství.

Jorge Camacho, malíř, básník a od 80. let i fotograf, se záhy po svém příjezdu do Paříže stal jedním z předních členů surrealistické skupiny a i po Bretonově smrti v roce 1966 se podílel na pokračování surrealistického dobrodružství.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.