Čtveřice kurátorů Galerie Středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře vyzvala dnes v otevřeném dopise ředitelku této instituce Janu Šorfovou, aby odstoupila z funkce.

Ředitelka podle kurátorů nevyvrátila obvinění z plagiátorství svého projektu, na jehož základě byla do čela GASK jmenována k 1. březnu.

Pustil se do ní i Fajt

Pracovníci GASK se tak připojili ke stanovisku historika Jiřího Fajta, který je externím kurátorem připravujícím pro GASK rozsáhlou výstavu Europa Jagellonica. Česko-německo-polský projekt bude v GASK zahájen přesně za rok.

Fajt své stanovisko k Šorfové vyslovil na úterní tiskové konferenci k projektu v Praze a na dnešní tiskové konferenci v Kutné Hoře jej potvrdil Hospodářským novinám. Mezinárodně uznávaný odborník Fajt je jedním z uchazečů v nynějším konkurzu na místo ředitele Národní galerie.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.