Od pátku do neděle probíhá pilotní ročník Galerijního víkendu, akce, která umožňuje návštěvu menších i větších pražských galeriích zcela zdarma nebo za snížené vstupné.

Vedle multifunkčních zařízení, která nabízejí prolínání různých uměleckých druhů jako např. Trafačka, MeetFactory či třeba Chodovská tvrz, se zúčastnily rovněž klasické galerie typu Galerie Litera nebo VIA ART. Stranou nezůstal ani prestižní DOX či Nová scéna Národního divadla.

Mobilní galerie mladého umění

Součástí projektu jsou i dvě mobilní galerie, které prezentují současné mladé umění. První s názvem Move Gallery, která parkuje na pražské Klamovce, připravila kurátorka Altánu Klamovka Lenka Sýkorová. Druhou galerii s názvem Ducato připravil student AVU Viktor Vejvoda.

Obě mobilní galerie jsou spjaté s nejmladším uměním, zvlášť Move Gallery má představovat projekty vznikající na půdě Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.