Průzračná a plynulá, jako říčka v údolí, byla malířská kariéra Václava Radimského (1867-1946).

Krajinář, který patřil k první generaci českých impresionistů, se prosadil nejprve ve Francii, velký úspěch - avšak kořeněný kritikou avantgardistů - jej na konci života čekal také doma.

Retrospektivní výstavu téměř zapomenutého umělce nyní přichystala v Městské knihovně Galerie hlavního města Prahy. Kdysi tak úspěšné jméno Radimský se vrací na scénu.

Na kopec nechodil

V klobouku s širokou krempou, s plátnem na stojanu a kufříkem s malířským náčiním postával na břehu řeky, u rybníka, na vesnické cestě nebo v sadu, ale nikdy ne na kopci nebo mezi poli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.