Angličan Dave McKean (1963) využívá všechny možnosti, které mu umění dává, ke sdílení příběhů.

Fascinace vyprávěním jej spojuje s jeho slavným spolupracovníkem, spisovatelem a scenáristou Neilem Gaimanem, s nímž mezi lety 1989 až 1996 budoval snový svět v temné fantasy Sandman. McKeanovu tvorbu si můžete do 20. listopadu prohlédnout v pražské Chemistry Gallery.

HN: Tvoříte komiksové cestopisy a obrazy, které vás inspirovaly v dané zemi. Zaujalo vás něco v Česku?

Udělal jsem pár skic, ale hlavně jsem fotil. V Praze jsem byl už dřív a snímky, které jsem zde pořídil, se objevily v některých mých knihách. Chci udělat knížku o Praze. Třeba Paříž nebo Barcelonu jsem dokumentoval tak, jak jsem je v té době viděl. Ale Praha, do které jsem se zamiloval, tu jsem poznal před dvaceti lety. Takže to bude knížka o tom, jak si Prahu pamatuju, ale i představuju. O Švankmajerovi, Karlu Zemanovi, Smetanovi a dalších osobnostech, nebude to dokument.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.