Básník a grafik Bohuslav Reynek (1892-1971) může být považován za důkaz Boží existence.

Člověk neprůbojný, krátkozraký, křehké konstituce, založením odporující jakékoli ideologii, nejenže přežil dvě světové války a o život ho nepřipravil ani režim uvádějící do praxe (ne)přirozený výběr silnějšího, navíc se z outsidera žijícího zcela v odloučení stal jeden z nejmilovanějších českých umělců.

Dosud nejrozsáhlejší výběr sebraných, s přírodou souznících grafik Bohuslava Reyneka (1892-1971) a také ukázky jeho básní vystavuje Galerie hlavního města Prahy v Domě U Kamenného zvonu. K výstavě nyní vychází obsáhlá monografie z nakladatelství Arbor vitae.

Reynkova neprůbojnost neměla nic společného s rezignovaností či nerozhodností. Monografie dokládá, že i když se neuměl vzepřít přímo, svou cestu si našel. Například když rodiče velkostatkáři chtěli mít z jediného syna hospodáře a poslali jej po gymnáziu do Prahy na Technickou vysokou školu studovat zemědělství.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.