Může se to zdát absurdní, když pacient s tuberkulózou napomíná člověka s chřipkou, aby si dával ruku před pusu.

Právě takového "nemocného" připomíná izraelský umělec Noam Braslavsky - na výstavě Middle East Europe v pražském Doxu, která potrvá do 20. dubna, vypráví o tom, že Češi mají problém s xenofobií a že jsou také součástí blízkovýchodního konfliktu.

Díla devíti palestinských a čtrnácti izraelských autorů doplněná o práce několika středoevropských umělců občas dávají Braslavskému za pravdu. Pacient s chřipkou - český divák - by neměl svou imunitu přeceňovat. Middle East Europe je totiž "evropský" víc, než se může zdát.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.