Metropolitní muzeum umění v New Yorku uspořádalo první soubornou výstavu malíře Fu Pao-š´, jemuž se na západě přezdívá "čínský Van Gogh".

Výstava nazvaná Čínské umění v době revoluce klade mistra tušové malby Fua a jeho dílo do historických souvislostí - umělec narozený na začátku 20. století zemřel v roce 1965.

Zlín z padesátých let

Fua zná česká veřejnost především jako autora malby Gottwaldov z roku 1957. Československé město, dnes opět známé jako Zlín, malíř ztvárnil jako ideální průnik mezi tradičními a západními styly malby.

Ani tato malba v Metropolitním muzeu nechybí. Některé z děl Fu Pao-š´jsou k nalezení ve sbírkách Národní galerie v Praze a byly v Praze vystaveny před třemi lety v rámci výstavy Mistři čínské tušové malby ve Valdštejnské jízdárně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.