Vloni v červenci instaloval dvě ze svých obřích soch na fasádu americké ambasády v Pekingu. Jeho dřevěná díla letos vystaví muzeum v Bostonu, černobílé umění bude mít expozici v Mnichově a další pro změnu v Los Angeles.

Momentálně však nejvíc prostoru dostává osmaosmdesátiletý malíř, kreslíř a fotograf Ellsworth Kelly v New Yorku. Tamní Metropolitní muzeum umění na začátek června přichystalo první soubornou výstavu jeho květinových kreseb.

Některé z Kellyových děl jsou již od půlky května k vidění i na samotné střeše muzea, které momentálně dominuje instalace Cloud City od Argentince Tomase Saracena.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.