Svůj první rok v roli ředitele Národní galerie shrnul Vladimír Rösel do více než hodinové prezentace, kterou v úterý přednesl ve svém sídle, v paláci Kinských na Staroměstském náměstí.

Kromě lamentace nad špatnou finanční situací (Rösel převzal galerii s dluhem 48,9 milionů korun) a nástinu možných řešení představil i několik zajímavých projektů a významných organizačních změn, které galerii čekají.

Sponzoři pro Kupku 

Těžkou váhou výstavního programu bude velká přehlídka momentálně nejoceňovanějšího českého malíře Františka Kupky. Bude mít název Cesta k Amorfě a začne v prosinci v nově zrekonstruovaném Salmovském paláci na Hradčanském náměstí.

Výstava prý bude plná významných zahraničních zápůjček, i proto pořadatelé počítají s dvacetimilionovým rozpočtem. "Finance musíme sehnat z externích zdrojů, hlavně od sponzorů," říká Rösel, podle kterého nejsou na výstavy v rozpočtu galerie prostředky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.