Americkou veřejnost dál rozděluje debata o podobě Národního památníku 11. září - muzeu, které by se příští rok mělo otevřít na místě někdejších budov Světového obchodního centra. Nejnověji muzeum zjišťuje, zda může v rámci expozice vystavit snímky únosců letadel.

Šéf newyorských hasičů prohlásil, že takový krok by legitimizoval památku lidí, kteří jsou za zničení Světového obchodního centra (a smrt mnoha hasičů) přímo zodpovědní. Úvodník New York Postu nápad označil za otřesný a skupiny pozůstalých obětí se ptaly, jak mohli členové muzea s podobně nechutným nápadem vůbec přijít.

"To, co po nás chcete, nedává smysl. To je jako udělat muzeum o holokaustu a neříct, že jsou za něj zodpovědní nacisté," kontroloval šéf muzejní nadace Joseph Daniels.

Podobných sporů už muzeum zažilo několik. Staví se osmým rokem, doba jeho otevření se rok od roku posouvá kvůli nedostatku financí a vyhrocených debat přibývá.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.