Při procházce parkem v ospalém německém městečku Kassel lze narazit na pohádkové chaloupky plné bizarních předmětů, zvuky brazilského pralesa i západoafrické divadlo. Od soboty se tu koná další ročník Documenta, jednoho z největších veletrhů současného umění na světě.

Jak připomíná agentura Reuters, veletrh se koná jednou za pět let. Podle kurátorky letošního ročníku Carolyn Christov-Bakargievové se na letošní Documentě objevují motivy kolapsu a následné rekonvalescence - což je prý téma příznačné pro německé umění i město Kassel, zničené během 2. světové války.

Ne náhodou je část letošního veletrhu zasvěcená afghánské metropoli Kábulu, městu taktéž zdecimovanému válkou. Například umělecká instalace Brief History of Collapses hledá rozdíly mezi dvěma filmy, které ukazují palác Dar ul-Aman v Kábulu a kasselské muzeum Fridericianum.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.