Kromě toho, že jsou skoro stejný ročník a že si oba vybrali z výtvarných technik malbu, nemají třicátníci Lubomír Typlt a Jakub Špaňhel nic moc společného.

Jejich výstavy zahájené na stejném místě a ve stejnou dobu jsou dvě paralelní události, a přece: je pravděpodobné, že divák, který má rád tísnivě nadreálný svět Typlta, bude rozumět i Špaňhelovi.

A ten, kdo se nechává unést Špaňhelovými ironickými černozlatě rozpitými architekturami, ocení i Typlta. Dvojici výstav pořádá v Městské knihovně v Praze Galerie hlavního města Prahy.

To, co oba autory spojuje, se pokusila pojmenovat spolukurátorka Sandra Baborovská: "Oba hledají nekonečno. Zajímá je smrtelnost, zánik. Jen Jakub Špaňhel více vychází z reality."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.