Ve vídeňském muzeu MUMOK se otevřela výstava Reflecting Fashion, kterou chtějí kurátoři upozornit na úzce propojené světy moderního umění a oblékání.

Expozice soustřeďuje přes tři sta kreseb, maleb, textilií, videí či fotografií od Andyho Warhola a Josepha Beuyse až po francouzsko-ruskou malířku Soniu Delaunay nebo Yayoi Kusamu.

Šaty hrály důležitou roli na fotografiích Cindy Shermanové či v dílech Ellswortha Kellyho a podstatné byly i pro sémantiku modernismu. Kurátorka Susanne Neuburgerová upozorňuje už například na Baudelairovu generaci, která určovala míru modernosti podle toho, co je právě v módě (a la mode).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.