Drobná výstava obrazů Dobroslava Folla ve Východočeské galerii v Pardubicích připomíná předehru k neznámé větší skladbě, kterou by se vyplatilo vyslechnout celou.

Jenže není kde. Pouhá desítka prací skoro zapomenutého autora "bruselského stylu" je vmáčknuta na schodištní chodbu spojující dva sály s českým uměním dvacátého století - v přízemí řada Fillů a Čapků obklopených jejich generačními souputníky, v patře dva Medkové v souručenství poválečných modernistů, výstavami, encyklopediemi či aukcemi prověřených jmen.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.