Až do 14. října mohou návštěvníci proslulé londýnské galerie Tate Modern obdivovat tvorbu v současnosti nejdražšího uměleckého autora na světě, Edvarda Muncha.

Výstava s názvem Moderní oko byla slavnostně otevřena jen necelé dva měsíce poté, co Munchův obraz Výkřik začátkem května zlomil dosavadní aukční rekord. Nový majitel za obraz z roku 1895 zaplatil téměř 120 milionů dolarů, tedy v přepočtu 2,3 miliardy korun, a o 14 milionů dolarů tak překonal dva roky starou cenu Picassova obrazu Nahota, zelené listy a bysta.

Inspirace mimo ateliér

Munchova přehlídka v Tate Modern se ale soustředí až na tvorbu z dvacátého století. Moderní oko tak norského umělce neukazuje pouze jako představitele symbolismu. Munch je totiž považován za jednoho z nejvýznamnějších symbolických malířů.

Naopak jsou zde k vidění díla, inklinující spíše k modernějších proudům. Výstava ukazuje, jak se Munch inspiroval každodednním životem mimo ateliér.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.