Do New Yorku se tento týden sjela kurátorská špička z celého světa. Právě probíhající týden společnosti Independent Curators International především naznačil, že ve světě umění vzniká nový archetyp: takzvaný mezinárodní kurátor, jenž po vzoru Haralda Szeemanna či Germano Celanta z šedesátých let brázdí po celém světě.

Jak píše deník New York Times, na Manhattanu se to podobnými typy momentálně jen hemží. V konferenční místnosti poblíž parku Madison Square se například potkali mladý australský kurátor, specializovaný na umění Aboriginců, s malujícím kurátorem z Tennessee a kolegy z Pekingu, Mexika, Madridu a s Berlíňanem, jenž momentálně působí v Albánii.

Orientace na poli

Důvodem jejich návštěvy je desetidenní program, jenž má za cenu zhruba 1900 dolarů (nepočítaje letenky a ubytování) zorientovat kurátory na poli současného umění a ukázat jim, jak mohou své představy realizovat.

Program organizovaný Independent Curators Intl. běží již třetím rokem - od doby, co se společnost radikálně renovovala a její prestiž začala stoupat.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.