Stačí krátká procházka po brněnském bienále a v člověku se probudí nutkavý pocit, že by se sebou měl něco udělat: pověsit si doma konečně ten plakát, co čeká od posledního koncertu stočený za skříní. Osmělit se a vzít na sebe tričko s křiklavým potiskem z butiku začínajících návrhářů. Nebo si nastavit na počítači nějaké originálnější písmo, než je Times New Roman.

Přehršle grafického umění od autorů z celého světa je inspirující, i když by mohla být i zavalující. Pořadatelé však designéry nejen vystavují, ale i najímají - a tak má bienále prvotřídní vizuální styl, který nejen dobře vypadá, ale dává i dobrou orientaci.

Šest velkých výstav rozesetých do tří budov Moravské galerie v Brně se pak překvapivě dá zvládnout během jednoho dne. I když poslechnout výzvu organizátorů "Jedna návštěva nestačí!" by asi bylo rozumnější. Ostatně Bienále grafického designu Brno potrvá až do 28. října.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.