Už je to skoro devět let, co dánsko-islandský umělec Olafur Eliasson v galerii Tate Modern uspořádal výstavu zasvěcenou počasí. Tehdy ji za necelý půlrok navštívilo přes dva miliony lidí. V sobotu se Eliasson vrací na místo činu s expozicí nazvanou Little Sun, která zapadá do "kulturní olympiády" nazvané London 2012 Festival.

Jde o projekt, který vznikal dva roky a jeho cílem je zpopularizovat alternativní zdroje energie – především energii solární. Ve třetím patře galerie se návštěvníci mohou dozvědět více o tom, jak se vyrábí i jaké momentálně zabírá místo na trhu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.