První retrospektivní výstavu věnovanou dětskému designu v neděli otevřelo newyorské Muzeum moderního umění.

Expozice nazvaná Století dítěte se ohlíží za designem dětských hraček dvacátého století, zkoumá, proč se o něj tak zajímá moderní umění, a dokonce v něm hledá počátky pozdějších tendencí v designovém odvětví.

Na výstavě je soustředěno zhruba pět set exponátů, z nichž více než polovinu si muzeum zapůjčilo ze zahraničí. Objevují se mezi nimi i dřevěné stavební kostky Ladislava Sutnara, tvorba Minky Podhajské, Jaroslava Horejce, Václava Špály nebo Josefa Lady.

V sekci zaměřené na poválečný design se mihnou i hračky Libuše Niklové a promítá se film Kybernetická babička Jiřího Trnky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.