Návrat k úplnému začátku prožívá americký fotograf Dawoud Bey. Devětapadesátiletý profesor fotografie Columbia College nabízí návštěvníkům Institutu umění v Chicagu shlédnout poprvé po třiatřiceti letech jeho první výstavu.

Sérií fotografií silně ovlivněných newyorskou výstavou z roku 1969 Harlem on My Mind.

Na sklonku šedesátých let se černý středoškolák z Queensu David Smikle rozhodl poprvé v životě navštívit Metropolitní muzeum v New Yorku. Jediná návštěva galerie následně ovlivnila budoucí život tehdy šestnáctiletého chlapce.

Nové jméno a studium

Smikle shlédl právě výstavu Harlem on My Mind, zaměřenou na fotografie harlemských Afroameričanů. Snímky obyčejných černých lidí ho uhranuly a zanechaly v něm nesmazatelnou stopu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.