Na zdech kontroverzního muzea Ara Pacis v Římě našla místo díla pionýrů ruské avantgardy - radikálního uměleckého hnutí, jež vykvasilo na počátku dvacátého století v bouřlivé éře revolucí.

Průkopníci novátorských estetických idejí jako Vasilij Kandinskij, Kazimir Malevič, Marc Chagall, Alexandr Rodčenko či Vladimir Tatlin trvale poznamenali vývoj výtvarného umění.

Muzeum, nebo benzinka?

Ara Pacis, vůbec první moderní budova postavená ve starobylém srdci Říma, má jediný stálý exponát: dva tisíce let starý obětní oltář zasvěcený bohyni míru, vzácné dědictví po starých Římanech, jehož zastřešení dělalo vrásky už Mussolinimu.

Na přístřešek si však antická památka musela počkat až do roku 2006, kdy kolem ní vyrostlo muzeum podle návrhu amerického architekta Richarda Meiera.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.