Marek Nenutil známý jako Openmindz360, kterému nyní patří hlavní část výstavního prostoru v Galerii Trafačka, si jako hosta vybral svou dřívější uměleckou a životní partnerku signující svá díla pseudonymem Sasanca.

Ta se do povědomí zapsala především svým nedávným druhým místem na ilustrátorské soutěži Secret Wars. 

Názvem výstavy Contemporary City Folklore si bývalí pouliční umělci rozšířili škatulku street art, aby stále odpovídala jejich tvorbě, která se čím dál tím častěji stává předmětem zakázek a galerijních prostor. 

Folklor je na výstavě přítomen i v podobě stylizovaných krajek či dřevěného vyřezávaného rámu. Tradiční rustikální pojetí vytváří vtipný kontrast se současnou městskou „lidovou tvořivostí“, která se zažitému konceptu folkloru vymyká.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.