Výběr Diplomky 2012 představuje podle kurátorů nejpozoruhodnější závěrečná díla vysokoškolských studentů.

Patnáctka tvůrců je čerstvými absolventy pražské Akademie výtvarných umění, brněnské Fakulty výtvarných umění a Fakulty umění Ostravské univerzity. Jiné školy autory výstavy nezaujaly.

Nostalgický celek

Kurátoři Petr Hájek a Pavel Kubesa se rozhodli pro neotřelé řešení expozice. „Na většině výstav diplomových prací chybí prezentace tvůrčího konceptu. A to jak v kurátorských textech, tak v katalozích. Pro člověka je pak složité k dílům nějak blíže přistoupit,“ vysvětluje Kubesa.

Vystavující se v Chemistry Gallery návštěvníkům představují prostřednictvím krátkého textu, který má přiblížit jejich způsob přemýšlení o vlastní tvorbě. Autorská slova jsou klíčem k intuitivně rozmístěným dílům, která společně tvoří celek a nejsou striktně přiřazena k jednotlivým umělcům.

Expozice lépe vypovídá o současné náladě ve výtvarném umění. „Všichni letošní absolventi mi připadají skeptičtí, zajímá je minulost – ať už se dívají na svou subjektivní, nebo recyklují historické symboly,“ tuší Kubesa společný motiv.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.